Дослідники знайшли 34 гена, які підсилюють схильність до вегетаріанства

Uncategorized

Варіації в генах, що впливають на ліпідний обмін і окремі функції мозку, збільшують ймовірність переходу людини на вегетаріанську дієту.

Photo by Gareth Hubbard on Unsplash

Дослідники з Північно-Західного університету вивчили вплив генів на схильність до відмови від їжі тваринного походження. Дослідження геномів 330 тис. людей виявило 34 гени «вегетаріанства». Ділянки ДНК, які регулюють те, як організм обробляє жири і їх вплив на мозок, збільшують ймовірність відмови від м’яса.

Генетики порівняли геноми 5 324 строгих вегетаріанців і 329 455 людей, які вживають їжу тваринного походження. Всі дані для дослідження були отримані з Британського біобанку, великомасштабної медичної бази даних.

Аналіз виявив варіанти в 34 генах, які сприяють вибору вегетаріанської дієти. Частина з цих генів регулює ліпідний обмін — те, як клітини обробляють ці біоорганічні молекули і як метаболізм ліпідів впливає на функціонування мозку.

Люди відмовляються від м’яса та інших продуктів тваринного походження по ряду релігійних, етичних, екологічних і медичних причин. Перехід на вегетаріанську дієту, ймовірно, включає поєднання особистих смаків, метаболізму і впливу різних продуктів на організм. На всі ці фактори впливає генетика, але роль генів досі була мало вивчена.

Вчені відзначають: хоча результати дослідження показують наявність зв’язку, потрібно далі вивчати відмінності між синтезом і метаболізмом ліпідів у вегетаріанців і невегетаріанців, а також зміни в інших фізіологічних процесах. Краще розуміння цих шляхів допоможе дієтологам розробити ефективні рекомендації з харчування, засновані на генетиці конкретної людини.

#Дослідники #знайшли #гена #які #підсилюють #схильність #до #вегетаріанства

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар