Геологи знайшли сліди континенту Арголенд

Uncategorized

Вчені з Нідерландів з’ясували, що континент, який відколовся від Австралії мільйони років тому, все ще існує під товщею океану. Його знайшли в районі Південно-Східної Азії.

Науці відомо, що приблизно 155 мільйонів років тому від західної частини Австралії відколовся шматок континенту близько п’яти тисяч кілометрів в довжину (його розкол почався ще 300 мільйонів років тому). Слід від нього видно донині, якщо зануритися глибоко в океан неподалік від берега Австралії. У цьому місці материк утворює западину – абісальну рівнину під назвою Арго. Звідси і назва відколотого континенту – Арголенд.

Геологам з Утрехтського університету (Нідерланди) вдалося відновити його історію. Як виявилося, сьогодні ця частина земної тверді, колись на суші, хоча сильно фрагментована, все ще існує. Її знайшли в районі Південно-Східної Азії – під джунглями Індонезії та М’янми.

Провівши польові роботи на декількох островах, включаючи Андаманські, Суматру, Борнео, Сулавесі і Тимор, за допомогою комп’ютерного моделювання вчені визначили вік ключових для вивчення гірських порід. Так вони дізналися, що Арголенд, на відміну від більшості інших подібних континентів, розколовся не на дві частини, а на безліч шматків.

Реконструкція континенту Арголенд / © www.eurekalert.org

Дослідники витратили сім років, щоб зібрати їх воєдино, адже без збігу всіх «пазлів» вони не могли бути точно впевнені, що ця мозаїка належить саме Арголенду. Вчені відзначили його внесок в утворення не тільки островів Індонезії, але і частини сучасної Бірми, і навіть Гімалаїв. Висновки представлені в журналі Gondwana Research.

#Геологи #знайшли #сліди #континенту #Арголенд

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар