Хмельницькому подарували ще один мурал

мурал Хмельницький Суспільство

Ще один твір монументально живопису з’явився в Хмельницькому. На цей раз стіну багатоповерхівки прикрасив місцевий супер-герой Хмельмен та “мега-термометр” З’явився мурал у мікрорайоні Гречани, фото арт-об’єкту ширитися мережею facebook.

Хмельмен вигаданий персонаж коміксу “Таємниці Хмельвіля” став популярним завдяки Українському культурному фонду та Агенції розвитку міста Хмельницький, головна ціль героя “Боротися зі злом”, у вільний час презентувати туристичні принади міста та слугувати зразком для підлітків та дітей.

На нашу думку Хмельмен -це косплейне втілення видатного українського діяча Богдана Хмельницького. Косплей -як культура притаманна для Сполучених Штатів Америки але частково знаходить своє місце в сучасній українські культурі та мистецтві. Основною рисою даної культури є перевтілення в героїв коміксів та персонажів кіно.

Хмельницький супер-герой активно веде соціальні мережі, часто з’являється  на місцевих телеканал та великих святах.

Мурали це маркери міського простору – символи які ідентифікують визначні місця, соціально спрямовані на підкреслення певних, сучасних, тенденцій суспільства. Монументальний живопис все частіше прикрашає вулиці великих і малих міст в України. Стінопис стає частиною урбаністичного мистецтва у публічному просторі, досить часто слугує засобом вираження потягу до соціальних змін, а також є, туристичною принадою та сучасним арт-об’єктом.

Завдяки муралам можна відійти від сірості старої совкової культури, та надихнутись. на створення нових концептів, в розвитку сучасного міста

Оцініть статтю
Додати коментар