Кількість видів, що перебувають під загрозою зникнення, подвоїлася і досягла 2 мільйонів

Uncategorized

Довгий час вважалося, що 10% комах знаходяться під загрозою зникнення (дані 2019 року), проте нові дослідження, засновані на більш повних даних, вказують на набагато більш високий відсоток.

Photo by Esperanza Doronila on Unsplash

Згідно з новим дослідженням комах, необхідних для виживання планети, кількість видів, що перебувають під загрозою зникнення, подвоїлася, досягнувши 2 мільйонів, що вдвічі перевищує попередні оцінки ООН. Довгий час вважалося, що 10% комах знаходяться під загрозою зникнення (дані 2019 року), проте нові дослідження, засновані на більш повних даних, вказують на набагато вищий відсоток.

Більше 97% всіх тварин на Землі — безхребетні, і близько 90% з них — комахи. Вони відіграють ключову роль у підтримці екосистем, запилюючи рослини, покращуючи ґрунт та розкладаючи відходи. Вчені підкреслюють, що без комах планета не зможе вижити.

Аналізуючи європейські види, дослідники виявили, що кожен п’ятий вид в Європі піддається загрозі зникнення, що становить 24% безхребетних, 27% рослин і 18% хребетних. Потім ці цифри були екстрапольовані для оцінки загальної кількості видів на Землі під загрозою зникнення – 2 мільйони.

Екологи закликають до термінових дій для збереження біорізноманіття, вказуючи на вплив людської діяльності, такий як розширення сільського господарства, перегрів планети і забруднення навколишнього середовища. Експерти підкреслюють важливість природоохоронних заходів, таких як збільшення чисельності великих хижаків, у підтримці біорізноманіття.

#Кількість #видів #що #перебувають #під #загрозою #зникнення #подвоїлася #досягла #мільйонів

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар