Льодовики Гренландії прогрілися до максимуму за 1000 років

Uncategorized

Дослідження, опубліковане в журналі Nature, припускає, що діяльність людини впливає на весь регіон і може прискорити швидкість, з якою крижаний покрив втрачає лід.

Згідно з дослідженням, у перше десятиліття цього століття льодовиковий покрив Гренландії був теплішим, ніж за останні 1000 років. А в період з 2001 по 2011 рік Центральна і північна частина Гренландії була в середньому на 1,5 градуса тепліше, ніж будь-коли в 20 столітті.

Крижаний щит Гренландії зберігає в собі більше трьох мільйонів кубічних кілометрів води. Якщо глобальні рівні викидів залишаться незмінними, то до 2100 року крижаний щит Гренландії додасть 50 сантиметрів до середнього глобального рівня моря, що може призвести до затоплення багатьох прибережних міст по всьому світу.

До таких висновків прийшли вчені, проаналізувавши дані, які стали доступні завдяки крижаним кернам, що зберігають в собі інформацію про клімат на планеті за більш ніж тисячу років. Ці циліндри льоду, витягнуті з льодовикового покриву Гренландії, по суті є замороженими капсулами часу, що дозволяють дослідникам реконструювати клімат далекого минулого.

Доктор Марія Хорхольд, гляціолог з Інституту Альфреда Вегенера в Німеччині та провідний автор дослідження, сказала:

«Часові ряди, які ми видобули з крижаних ядер, постійно тривають понад 1000 років, з 1000 по 2011 рік. Ці дані показують, що потепління з 2001 по 2011 рік явно відрізняється від природних змін за останні 1000 років».

Крім температури, команда також реконструювала процес танення крижаного покриву. Результати цієї реконструкції показують, що танення в Гренландії значно зросло з 2000-х років і зараз суттєво сприяє глобальному підвищенню рівня моря.

Марія Хорхольд додала:

“Ми були вражені, побачивши, наскільки тісно внутрішня температура пов’язана зі стоком талих вод по всій Гренландії, що, врешті-решт, відбувається в низинних районах уздовж краю крижаного покриву біля узбережжя”. 

Коментуючи дослідження, професор Ендрю Шепард, директор Центру полярних спостережень і моделювання Університету Лідса, зазначив:

«Крижані ядра, які використовуються в цьому дослідженні, були зібрані більше десяти років тому, і відтоді температура підвищилася ще більше».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Льодовики #Гренландії #прогрілися #до #максимуму #за #років

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар