Маск будує два суперкомп’ютери для ШІ на базі 350 000 процесорів Nvidia

Uncategorized

Суперкомп’ютер Tesla буде використовуватися для розробки автопілота. Його ядром стануть 50 000 графічних процесорів Nvidia і фірмове обладнання ШІ Tesla.

Проєкт споживатиме 130 МВт електроенергії на початковому етапі і може бути збільшений до 500 МВт. Суперкомп’ютер xAI стане одним із найбільших у світі кластерів штучного інтелекту на базі графічних процесорів. Його задіюватимуть у створенні нових ШІ-продуктів, включно з наступною версією чат-бота GrokAI. До літа 2025 року в активі системи буде до 300 000 новітніх графічних процесорів Nvidia B200. Обидва суперкомп’ютери охолоджуватимуться за допомогою рідинного охолодження від Supermicro і запустяться найближчими місяцями.

Потужний суперкомп’ютер для роботи ШІ будується на гігафабриці Tesla в Техасі. До його складу увійдуть 50 000 графічних процесорів Nvidia і власне обладнання ШІ Tesla. Очікується, що це дасть змогу прискорити розробку технології повністю автономного водіння. Однак терміни отримання прийнятного результату, як і раніше, не зрозумілі. За словами Ілона Маска, цей суперкомп’ютер на початковому етапі споживатиме 130 МВт електроенергії. У перспективі його потужність може бути збільшена до 500 МВт, що передбачає зростання обчислювальної потужності також приблизно в 4 рази.

Паралельно з цим Маск координує розробку ще одного багатомільярдного обчислювального кластера для свого особистого ШІ-стартапу xAI. Причому суперкомп’ютер xAI, очевидно, пріоритетніший за Tesla. Повідомляється, що Маск перенаправив тисячі графічних процесорів Nvidia, спочатку призначених для Tesla, у свій ШІ-стартап, чим викликав невдоволення акціонерів автовиробника. Рішення, ймовірно, призвело до затримок у будівництві суперкомп’ютера Tesla. Незважаючи на це, обидва проєкти, як обіцяє Маск, будуть запущені в найближчі місяці.

Суперкомп’ютер для xAI, за прогнозами, стане одним із найбільших у світі кластерів штучного інтелекту на базі графічних процесорів. Маск уже замовив 100 000 графічних процесорів H100 від Nvidia, частину з яких отримано. Суперкомп’ютер забезпечить роботу наступної версії GrokAI, чат-бота зі штучним інтелектом, доступного для преміум-підписників X.

Dell і Supermicro поставлять сервери для суперкомп’ютера xAI. До наступного літа планується оновити систему до 300 000 графічних процесорів, з яких 200 тис. будуть новітніми процесорами Nvidia B200. Процесори Blackwell B200 працюють значно ефективніше, ніж H100. Сукупно для обох суперкомп’ютерів Маск замовив 350 000 графічних процесорів Nvidia. Це приблизно на третину більше, ніж має у своєму активі сьогодні ключовий конкурент OpenAI.

Обидві системи будуть охолоджуватися за допомогою рішень компанії Supermicro. Засновник і генеральний директор Чарльз Лян на своїй сторінці в X подякував Ілону Маску за використання їхньої технології рідинного охолодження в обох супер-кластерах. За словами Ляна, це допоможе зберегти 20 млрд дерев. Ймовірно, він мав на увазі, що цього можна було б досягти, якби рідинне охолодження застосовували в усіх дата-центрах світу.

Рідинне охолодження пропонує суттєві переваги порівняно з традиційними методами, використовуваними в центрах обробки даних. Supermicro стверджує, що їхнє рішення з прямим охолодженням дає змогу знизити витрати на електроенергію до 89%, як порівняти з повітряним охолодженням. Компанія має намір збільшити використання прямого рідинного охолодження в дата-центрах з менш ніж 1% до понад 30% лише за рік. Суперкомп’ютери Маска, оснащені цією технологією, можуть стати каталізатором для більш широкого впровадження цього підходу в галузі.

#Маск #будує #два #суперкомпютери #для #ШІ #на #базі #процесорів #Nvidia

Source link

Оцініть статтю