Microsoft, GitHub і OpenAI просять суд відхилити позов щодо авторських прав на AI

data codes through eyeglasses News ENG

Три компанії хочуть відхилити скаргу, яка стверджує, що Copilot на основі штучного інтелекту покладається на «піратство програмного забезпечення в безпрецедентних масштабах».

Microsoft, GitHub і OpenAI хочуть, щоб суд відхилив запропоновану колективну скаргу, яка звинувачує компанії у вичищенні ліцензованого коду для створення інструменту GitHub на основі штучного інтелекту Copilot, як раніше повідомляв Reuters . У двох заявах , поданих до федерального суду Сан-Франциско в четвер, GitHub і OpenAI, що належать Microsoft, стверджують, що вимоги, викладені в позові, не витримують.

Copilot, запущений у 2021 році, використовує технологію OpenAI для створення та пропозиції рядків коду безпосередньо в редакторі коду програміста. Інструмент, який навчається на загальнодоступному коді GitHub, викликав занепокоєння щодо того, чи не порушує він закони про авторське право незабаром після його випуску.

Справа дійшла до головної точки, коли програміст і юрист Метью Баттерік об’єдналися з юридичною командою юридичної фірми Джозефа Савері, щоб подати запропонований груповий позов у ​​листопаді минулого року , стверджуючи, що інструмент покладається на «піратство програмного забезпечення в безпрецедентних масштабах». Пізніше Баттерік і його команда юристів подали другий запропонований колективний позов від імені двох анонімних розробників програмного забезпечення на подібних підставах, який Microsoft, GitHub і OpenAI хочуть відхилити.

Як зазначається в заяві, Microsoft і GitHub стверджують, що скарга «не задоволена через два внутрішні дефекти: відсутність травми та відсутність життєздатної претензії», тоді як OpenAI так само каже, що позивачі «заявляють про купу претензій, які не стверджують про порушення пізнаваних юридичних прав». Компанії стверджують, що позивачі покладаються на «гіпотетичні події», щоб подати свої претензії, і кажуть, що вони не описують, як їм особисто було завдано шкоди інструментом.

«Copilot нічого не вилучає з відкритого вихідного коду, доступного для громадськості», — стверджують Microsoft і GitHub у заяві. «Натомість Copilot допомагає розробникам писати код, генеруючи пропозиції на основі того, що він навчився з усієї сукупності знань, отриманих із публічного коду».

Крім того, Microsoft і GitHub продовжують стверджувати, що позивачі є тими, хто «підриває принципи відкритого коду», вимагаючи «заборони та багатомільярдної прибутку» щодо «програмного забезпечення, яким вони охоче діляться як з відкритим кодом. »

Судове засідання щодо відхилення позову відбудеться в травні, і юридична фірма Джозефа Савері не відповіла відразу на запит The Verge про коментар.

Незважаючи на потенційні юридичні проблеми, які перешкоджають інструментам на основі ШІ, Microsoft пообіцяла виділити мільярди доларів на продовження довгострокового партнерства з OpenAI. Ходять чутки , що компанія планує запровадити технологію штучного інтелекту в Word, PowerPoint і Outlook , а також хоче додати чат-бота зі штучним інтелектом ChatGPT у Bing .

Оскільки інші компанії також вивчають штучний інтелект, Microsoft, GitHub і OpenAI не єдині, хто стикається з юридичними проблемами. Раніше цього місяця юридична фірма Баттеріка та Джозефа Савері подала ще один позов, стверджуючи , що художні інструменти штучного інтелекту, створені MidJourney, Stability AI і DeviantArt, порушують закони про авторське право, незаконно знімаючи роботи художників з Інтернету. Getty Images також подає до суду на Stability AI через претензії , що інструмент компанії Stable Diffusion «незаконно» зібрав зображення з сайту.

Оцініть статтю
Додати коментар