Нагнітання – прояв гібридної війни: СБУ закликала українців зберігати спокій

#INFOФОП

Служба безпеки України випустила офіційну заяву “щодо проявів гібридної війни в інформаційному просторі”. Відомство пообіцяло захищати країну та закликало жителів зберігати спокій і мислити критично.

Джерело: www.unian.ua

“Сьогодні вітчизняний інформаційний простір зазнає безпрецедентного впливу. Україна зіткнулася зі спробами системного нагнітання паніки, поширенням фейкової інформації та викривленням реального стану речей. Усе це в комплексі – ніщо інше, як чергова потужна хвиля гібридної війни. Служба безпеки у межах своєї компетенції постійно аналізує різні сценарії розвитку подій – є чіткий план дій на кожен із них. Разом із керівництвом держави, представниками виконавчої та законодавчої влади, іншими правоохоронними та безпековими органами влади ми готові реагувати на ситуацію не тільки тоді, коли виникне така необхідність, а заздалегідь. І вже робимо це”, – йдеться в заяві.

Серед мотивів “інформаційного нагнітання” у відомстві назвали прагнення посіяти тривогу в українському суспільстві, підірвати віру у здатність держави захистити своїх громадян, розхитати єдність.

“СБУ фіксує такі прояви гібридної війни в соціальних мережах, окремих ЗМІ, в поширенні деякими політиками наративів країни-агресора тощо. Не лише фіксує, а активно їм протидіє. Це відображається у рішеннях РНБО, кількості нейтралізованих кібератак, ліквідації численних ботоферм, викритті агентурних мереж іноземних спецслужб та недопущенні диверсій і терактів. Співробітники СБУ працюють в усіх регіонах країни у посиленому режимі. Ми готові захищати Україну”, – заявили у Службі безпеки.

Водночас там нагадали, що стабільність і спокій в Україні залежать не лише від влади, а й від зважених дій кожного українця.

“Всім нам варто зберігати спокій та холодний розум, не піддаватися на провокації. Паніка й дестабілізація грають на користь тільки ворогам, а не Україні. Ми всі повинні мислити критично і перевіряти будь-яку інформацію; керуватись даними офіційних джерел, а не анонімних; навчитися відрізняти правду від фейків. І не забувати – сила України не лише в потужній армії, а в єдності кожного з нас. Разом ми здатні захистити Україну. Нашу свободу, незалежність та гідність”, – підсумували в СБУ.

Як повідомляв УНІАН, раніше в Міністерстві закордонних справ наголосили, що вживають усіх заходів із протидії агресивним діям Росії, та попросили українців зберігати спокій.

Читайте також:

Reuters: спостерігачі ОБСЄ почали евакуацію з Донецька (фоторепортаж)

Водночас чимало країн уже закликали своїх громадян покинути Україну. Зокрема, про це заявляли Сполучені Штати, адже напад Росії, як стверджують американські представники, може статися в будь-який момент. За словами радника президента США з питань нацбезпеки Джейка Саллівана, вторгнення російських військових в Україну може початися з повітряних бомбардувань і ракетних ударів.

Через загрозу російській агресії Канада та Австралія евакуюють свої посольства з Києва. А Німеччина переносить консульство з Дніпра до Львова і скорочує штат посольства в Києві.

Міністр закордонних справ Ізраїлю домовився з українськими колегами про те, що в разі початку вторгнення ізраїльське посольство буде перенесено з Києва до Львова.

Сім’ї співробітників латвійського посольства покинули Україну. А французький посол в Україні закликав усіх громадян Франції, які залишаються у країні, запастися їжею, питною водою і теплим одягом.

Читайте також:

Небо відкрите: влада заперечує закриття повітряного простору України

Росія своєю чергою вже звинуватила західні країни та ЗМІ в поширенні брехні.

У неділю, 13 лютого, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Україна скликає термінову зустріч з Росією та рештою країн-учасниць Віденського документа щодо зосереджених військ РФ біля кордонів та на окупованих територіях.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • У Києві затвердили план евакуації на випадок надзвичайної ситуації
  • Пасажири екстрено посадженого у Молдові літака SkyUp вирушили до України – МЗС
  • У Кремлі назвали “неприйнятною” вимогу України пояснити активність на кордоні – журналіст
Оцініть статтю
Додати коментар