НБУ зможе передавати Міноборони стягнене у банків майно — Гетманцев

Лайфхаки

Верховна Рада може дозволити Нацбанку України передавати до сфери управління Міністерства оборони України майно, стягнене у банків за несплату боргів

НБУ

НБУ Фото: bank.gov.ua

Про це повідомив Данило Гетманцев, голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

«Комітет рекомендував прийняти за основу проєкт закону №10023 про внесення зміни до розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про Національний банк України», — написам він у Telegram.

За його словами, законопроєктом пропонується в період дії в Україні воєнного стану надати право Нацбанку для забезпечення потреб держави у відсічі збройної агресії проти України безоплатно передавати у встановленому законодавством порядку до сфери управління Міністерства оборони України майно, набуте НБУ у власність у рахунок погашення боргу за наданими банкам кредитами для підтримки ліквідності.

Автори цього законопроєкту — 14 нардепів, у тому числі Данило Гетманцев.

Цікаве по темі: НБУ змінить умови страхування відповідальності аудиторів

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що наразі існує необхідність у створенні для військовослужбовців ЗСУ нових пунктів постійної дислокації, замість знищених або пошкоджених (унаслідок російських обстрілів).

Передача НБУ Міністерству оборони майна, що було стягнено у банків за борги, надасть можливість вирішити це нагальне питання і буде здійснюватись безоплатно.

«Такий механізм дозволить державі одержати додаткові можливості, пов’язані із забезпеченням військовослужбовців Збройних Сил України належними місцями для дислокації, відпочинку та відновлення», — зазначається у документі.

Раніше ми писали, що Національний банк оприлюднив для громадського обговорення нове положення про організацію та проведення інспекційних перевірок на ринках небанківських фінансових послуг.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

Світовий банк застрахував воєнні ризики інвестора в Україні: хто отримав гарантії

Клієнти Ощадбанку можуть знімати готівку закордоном без комісії: за яких умов

Які банки продовжать приймати купюри та монети старих зразків

Prompt
#НБУ #зможе #передавати #Міноборони #стягнене #банків #майно #Гетманцев

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар