Новий багатоцільовий робот змінює форму для різних цілей

Uncategorized

Дослідники розробили робота, який може змінювати форму для вирішення різних складних завдань.

Інженери з Брістольського університету і Лабораторії робототехніки вузу побудували робота в формі тетраедра з гнучкими сильфонами. Пристрій назвали Tetraflex і воно здатне проходити навіть через невеликі зазори і пересуватися по складній місцевості. Також робот може інкапсулювати тендітні об’єкти, такі як яйце, і безпечно транспортувати їх всередині м’якого тіла.

Особливість Tetraflex в тому, що він універсальний і здатний пересуватися різними способами. Це робить робота потенційно корисним для пересування в складних або обмежених умовах, наприклад, по завалах, щоб дістатися до тих людей, що вижили після землетрусу, проведення інспекцій нафтових вишок або навіть дослідження інших планет.

Також його можна використовувати для збору і транспортування корисних вантажів з інших недоступних місць, допомагаючи при екологічних дослідженнях або виведення з експлуатації ядерних об’єктів.

Сам робот складається з м’яких стійок, з’єднаних жорсткими вузлами. Кожна складається з герметичного гумового сильфона. Довжину стійки можна контролювати, змінюючи тиск повітря всередині сильфона. Більш високий тиск змушує сильфон розширюватися, а більш низький — стискатися. Контролюючи тиск в кожному сильфоні одночасно, інженери можуть контролювати зміна форми і розміри робота.

Сильфон (від англ. фірменної назви Sylphon) — пружна одношарова або багатошарова гофрована структура-облочка з металевих, неметалевих і композиційних матеріалів. Вона зберігає міцність і герметичність при багатоциклових деформаціях стиснення, розтягування, вигину і їх комбінацій під впливом внутрішнього або зовнішнього тиску, температури і механічних напруг.

Результати дослідження опубліковані в журналі IEEE Robotics and Automation Letters.

#Новий #багатоцільовий #робот #змінює #форму #для #різних #цілей

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар