Озеро Ківу в Африці приховує в собі небезпеку.

Uncategorized

Озеро Ківу в Африці, розташоване між Руандою і Демократичною Республікою Конго, називають озером-вбивцею. Воно ще нікого не вбило, але загрожує 2 мільйонам людей.

©wikipedia.org

За словами Франсуа Даршамбо з KivuWatt, компанії, яка видобуває метан з нижніх шарів озера Ківу для виробництва електроенергії, це озеро, оточене прекрасними зеленими пагорбами, зовсім не зразок спокою.

Тисячі років вулканічної активності призвели до того, що в нижніх шарах Ківу розчинилася велика кількість метану і вуглекислого газу. (Метан і видобуває компанія KivuWatt). Але головну небезпеку становить не метан.

За словами Даршамбо в разі, так званого лімнологічного виверження, «величезна хмара CO2 вирветься на поверхню». Це призведе до різкого збільшення концентрації CO2 над озером і його берегами, що поставить під загрозу життя мільйонів людей. Вони просто задихнуться. Тому озеро Ківу і називають озером-вбивцею.

У світі всього три таких озера: Ківу, і озера Ньос і Монун на північному заході Камеруну – там же, в Африці.

Останні два пройшли через виверження лімнів у 1980-х. Одне з них призвело до великої катастрофи на Ніосі: там померли від задухи понад 1700 осіб.

На берегах Ківу живуть 2 мільйони людей. І вони в меншій небезпеці.

І в Руанді, і в Демократичній Республіці Конго багато хто живе в страху перед озером-вбивцею.

#Озеро #Ківу #Африці #приховує #собі #небезпеку

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар