подивіться на найкрасивіші фото космосу за рік (фото)

Uncategorized

Редакція вибрала найбільш вражаючі зображення з 15-го щорічного конкурсу астрофотографії Королівської обсерваторії в Гринвічі.

Королівська обсерваторія Гринвіча оголосила переможців конкурсу «Астрономічний фотограф року» під час церемонії нагородження.

Конкурс проходить вже 15 років. Цього разу Королівська обсерваторія Гринвіча зібрала понад 4 000 заявок з 64 різних країн. Експерти розглядали знімки, які астрофотографи зробили за 2023 рік.

Конкурс астрофотографії Королівської обсерваторії Гринвіча — найбільший в світі такого роду. Члени журі ділять переможців на 11 категорій, і з них вибирає загального переможця.

Фотопереможець

Цього року перше місце присудили Марселю Дрехслеру з Німеччини та французьким фотографам Ксав’є Стротнеру і Яну Сенті з їх фотографією галактики Андромеди.

Переможна фотографія галактики Андромеди від команди астрономів-любителів на чолі з Дрекслером, Строттнер і Сенті називається «Андромеда, несподівано». На ній видно велику синю плазмову дугу поруч з найближчим сусідом Чумацького Шляху.

Зображення надано: Марсель Дрекслер, Ксав’є Стротнер і Янн Сенті

За словами представників Королівської обсерваторії Гринвіча, плазмова смуга сама по собі була відкриттям і нині вчені досліджують її. Можливо, це найбільше явище такого роду в нашому маленькому куточку Всесвіту.

Інші переможці

Моніка Девіат з Канади виграла в цьому році кращу фотографію полярного сяйва зі своїм зображенням «Brushstroke» (мазок кисті). Експерти порівняли зображення з мистецтвом каліграфії.

Зображення надано: Моніка Девія

Ітан Чаппель зробив цю фотографію Марса і Місяця під час затемнення 8 грудня 2022 року через Чіболо, штат Техас. Фото називається «Mars-set» і показує Червону планету, яке заходить за південною півкулею Місяця. Воно зайняло перше місце в категорії «Наш Місяць».

Зображення надано: Ітан Шаппель

Едуардо Шабергер Пупо зайняв перше місце в категори «Наше Сонце». На фото зображена велика сонячна нитка в формі знаку, що піднімається з поверхні зірки, і показує нашу зірку в неймовірних деталях. Знімок називається «Питання про Сонце».

Зображення надано: Едуардо Шабергер Пупо

Показуємо інших переможців і знімки, які нам сподобалися.

«Sh2-132: Засліплений світлом», фотографія-переможець премії сера Патрика Мура Гринвічської обсерваторії в номінації «Кращий новачок». Зображення надано: Аарон Вільгельм

«Туманність курки, яка біжить», фото-переможець в премії сера Патрика Мура Королівської обсерваторії Гринвіча в категорії «Модий астроном-фотограф року». Зображення надано: Руньвей Сюй і Бінюй Ван

“Галактичні туманності навколо зірки YY Kya», переможна фотографія в категорії зірок і туманностей Королівської обсерваторії Гринвіча. Зображення надано: Марсель Дрекслер

«Великий космічний феєрверк», фотографія-переможець в категорії Skyscapes Королівської обсерваторії Гринвіча. Зображення надано: Енджел Ен.

#подивіться #на #найкрасивіші #фото #космосу #за #рік #фото

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар