Подивіться, як Меркурій рухається по диску Сонця (відео+фото)

Подорожі

Зонд Solar Orbiter зафіксував транзит Меркурія по сонячному диску.

Європейське космічне агентство опублікувало результати спостереження проходження найменшої планети Сонячної системи по диску зірки. Відео, виконане за допомогою інструментів космічного зонда Solar Orbiter, знято 3 січня 2023 року.

Дослідники використовували різні інструменти космічного корабля, щоб спостерігати за рухом планети через різні шари сонячної атмосфери. Наприклад, прилад Extreme Ultraviolet Imager (пристрій для візуалізації ультрафіолетового випромінювання) показав рух Меркурія над сонячною короною відразу після того, як він покинув диск і став видно на тлі газових структур в атмосфері Сонця.

Спостереження за транзитом за допомогою Extreme Ultraviolet Imager. Відео: ESA & NASA / Solar Orbiter / EUI Team

Основний рух планети по диску Сонця отримано за допомогою приладу Polarimetric and Helioseismic Imager (поляриметричний і геліосейсмічний сканер). Він обробляє дані у видимому світлі і призначений насамперед для дослідження сейсмічної активності на зірці та її магнітних полів.

На відео Меркурій представляє чорну крапку, яка протягом трьох годин рухається по диску зірки. При цьому тінь від планети істотно відрізняється від сонячних плям.

Спостереження за транзитом Меркурія за допомогою Polarimetric and Helioseismic Imager. Анімація: ESA & NASA / Solar Orbiter / Phi Team

Це спостереження – побічний результат роботу космічного зонда. Основне завдання Solar Orbiter – вивчення сонячної атмосфери. Інженери використовували цю подію транзиту для того, щоб відкалібрувати інструменти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Подивіться #як #Меркурій #рухається #по #диску #Сонця #відеофото

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар