Послухайте моторошні звуки Арктики і Антарктики, записані вченими

Подорожі

Вчені з проекту “Полярні звуки” (при Ольденбурзькому університеті, Німеччина) використовували підводні мікрофони для запису звукових сигналів від живих видів і геологічних процесів в Арктиці і Антарктиці. Послухайте, що у них вийшло!

“Мелодії плюсів” містять “співаючий” лід – звук, що видається льодом, який стискається або рухається у воді, а також “бурмотіння” тюленя Росса, який звучить ніби його транслюють з космічного корабля.

Також вченим вдалося записати драматичний звук зіткнення двох айсбергів, схожий на пневматичну дриль, і нарвала, який звучить, як овечка!

Проект “Полярні звуки” був організований Інститутом функціонального морського біорізноманіття імені Гельмгольца при Ольденбурзькому університеті, Німеччина.

Більше 50 фрагментів аудіо доступні в Інтернеті і можуть бути використані «звукорежисерами та музикантами для творчого переосмислення», кажуть керівники проекту.

“Ці звуки досить чужі для більшості людей”, – сказав доктор Джерайнт ріс Віттакер, координатор проекту. “Ми, напевно, думаємо, що знаємо, як звучать полюси, але часто це лише наша уява».

Звуки варіюються від біологічних (таких як морські ссавці), геологічних (таких як рух льоду) та «антропогенних», тобто створених людиною. Одним із прикладів останньої категорії є “сейсмічна зйомка” – нагнітання стисненого повітря у воду у напрямку до дна океану для виявлення покладів нафти і газу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Послухайте #моторошні #звуки #Арктики #Антарктики #записані #вченими

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар