Розроблено метод швидкого відновлення цінних металів зі старих акумуляторів

Uncategorized

Новий метод переробки відходів відновлює до 98% металів за 20 хвилин.

Image by PublicDomainPictures from Pixabay

Дослідники з Університету Райса розробили новий метод переробки старих літій-іонних акумуляторів. Запропонована технологія скорочує кількість побічних відходів і час, необхідний для переробки. Отримані метали можна використовувати повторно для виробництва нових батарей.

Для переробки дослідники використовували власний метод миттєвого джоулевого нагріву. Подрібнена катодно-анодна маса піддається нагріванню за секунду до температури 2100 K. Температурний вплив видаляє з поверхні матеріалів інертний шар. Після цього слабкий розчин соляної кислоти розчиняє метали.

Ілюстрація запропонованого методу переробки. Зображення: Tour lab / Rice University

У порівнянні з традиційними методами, запропонований метод розчиняє ту саму кількість речовини менш ніж за 20 хвилин (замість 24 годин). При цьому в якості розчинника виступають слабкі кислоти. В результаті вартість переробки знижується внаслідок використання меншої кількості енергії, води і кислоти.

Потреба в переробці акумуляторів буде рости в міру поширення електромобілів і виходу з ладу встановлених батарей. Для їх виробництва використовуються рідкісні і дорогі метали. Переробка дозволить скоротити видобуток природних копалин, зменшити вартість акумуляторів і стимулювати масове виробництво електромобілів.

#Розроблено #метод #швидкого #відновлення #цінних #металів #зі #старих #акумуляторів

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар