Розвиток технології 5G пов’язали з поліпшенням самопочуття літніх людей

Uncategorized

Проаналізувавши дані Національного масштабного опитування, що охопило більшу частину Китаю, вчені показали, як розвиток 5G впливає на самооцінку стану здоров’я у літніх людей.

За даними на 2022 рік в Китаї було побудовано 1,43 млн вишок стандарту 5G, що становить 60% від загального числа подібних точок по світу / © Wevolver

Китайські демографи з Пекінського університету вирішили з’ясувати, як впровадження технології 5G вплинуло на самооцінку стану здоров’я у літніх. Річ у тім, що в епоху розвитку цифрових технологій їх вплив як на медицину, так і на людей зростає. Наприклад, як показали недавні дослідження, більш активне використання інтернету корелює з кращим самопочуттям і благополуччям з суб’єктивної точки зору.

П’яте покоління мобільного зв’язку з’явилося порівняно недавно і в тій же КНР знаходиться в розробці приблизно п’ять років. Однак місцева влада активно займається впровадженням цієї технології: за даними на 2022 рік в Китаї побудували майже півтора мільйона вишок стандарту 5G — 60% від загального числа по всьому світу, — а в 2023-му їх кількість досягла 2,9 мільйона. Водночас 5G інтегрують у медичну сферу: йдеться про телемедицину, консультації та діагностику, канал екстреної допомоги по 5G, дистанційну роботизовану хірургію та багато іншого.

Тому логічно припустити, що самопочуття людей — один з найпопулярніших показників в громадській охороні здоров’я — буде поліпшуватися разом з розвитком технології 5G. Підтвердити це на прикладі літніх жителів вирішили китайські вчені, дослідження яких вийшло в журналі Global Transitions.

Автори проаналізували дані 2334 осіб (47,22% — жінки, 52,78% – чоловіки), взяті з китайського панельного дослідження сімей 2018-2020 років. Інформацію про 5G брали з офіційної юридичної бази даних PKULAW, створеної юридичним факультетом Пекінського університету. Самооцінка стану здоров’я – якісний предиктор в тому числі смертності і ризику різних захворювань — могла бути «хорошою» (тобто відмінне, дуже хороше або хороше самопочуття) або «поганий» (задовільний або погане самопочуття).

Також вчені врахували демографічні та соціально-економічні фактори: вік (в середньому він склав 70 років), місце проживання (місто або сільська місцевість), сімейний стан, дохід, включаючи пенсію, зайнятість, наявність будь-якого хронічного захворювання, діагностованого лікарем, і депресії, схильність до шкідливих звичок (куріння і вживання алкоголю більше трьох разів на тиждень), а також тривалість сну. Крім цього, дослідники з’ясували, що в 2018 році 13% учасників користувалися інтернетом, а в 2020-му їх частка досягла 17%.

З усіх випробовуваних 55,06% в 2020-му назвали стан свого здоров’я хорошим — це на 0,38% менше, ніж в 2018-м. Однак 14,10% літніх людей з поганим самопочуттям в 2018 році через два роки стали оцінювати його краще: з них 70,21% прибули з регіонів, які стали впроваджувати 5G. Навпаки, 14,48% учасників заявили, що стали відчувати себе гірше — правда, 38,17% з них жили в районах, де не займалися розвитком зв’язки.

“У загальній вибірці політика популяризації 5G значно підвищила рівень гарного самопочуття у літніх людей. Після впровадження цієї технології ймовірність того, що людина у віці самостійно оцінить стан свого здоров’я як хороший, збільшилася на 31%. < … > Позитивний ефект 5G на самопочуття був помітнішим у учасників у віці 65-74 років (ймовірність була вищою в 1,36 раза), жінок (1,66) і тих, хто живе в місті (1,51). Для жителів сільської місцевості різниця не була статистично значущою”, – розповіли дослідники.

У підсумку вони прийшли до висновку, що розвиток 5G позитивно вплинуло на самопочуття літніх жителів Китаю. Це узгоджується з попередніми науковими роботами, автори яких довели, що технології приносять користь здоров’ю.

Такий ефект можна пояснити тим, що популяризація 5G на державному рівні надає людям можливості поліпшити свій стан і формує сприятливе середовище. З одного боку, завдяки доступу до інтернету люди похилого віку можуть швидше шукати медичну інформацію, спілкуватися та брати участь у суспільстві, уникаючи самотності. З іншого — розвиток 5G дозволяє модернізувати систему охорони здоров’я, усувати брак медичних ресурсів, розвивати дистанційні методи лікування. Разом це демонструє, що цифровізація та здорове старіння можуть і повинні йти рука об руку.

#Розвиток #технології #повязали #поліпшенням #самопочуття #літніх #людей

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар