Switchblade: що це за зброя-камікадзе та чим вона може допомогти Україні?

Суспільство

Повідомляється, що Сполучені Штати відправляють в Україну безпілотники-камікадзе в рамках нового пакету озброєнь на суму 800 мільярдів доларів (722 мільярди євро), щоб допомогти країні відобразити вторгнення Росії.

Пакет буде включати 100 «тактичних» безпілотних літальних апаратів, які, за словами офіційних осіб США на умовах анонімності, є Switchblades — невеликими дронами-самовбивцями, які вибухають при ударі.

Що конкретно ми знаємо про цю літаючу зброю, і яку роль вона може відіграти у війні в Україні?

«Точне начілювання»


Switchblade – це, по суті, одноразовий безпілотник, який досить малий, щоб поміститися в рюкзаку, розвиває швидкість близько 100 км/год та оснащений камерами, системами наведення та вибухівкою для скидання бомби в ціль.

На відміну від більшості видів зброї, Switchblade також може вимкнутись або перервати місію у будь-який час, а потім знову переключитися на іншу мету залежно від команди оператора.

Протитанкова боєголовка


Існує дві версії цього дрона-самовбивці: Switchblade 300 та Switchblade 600.

За словами виробника AeroVironment, Switchblade 300 може літати до 15 хвилин і 10 км, перш ніж вразити ціль.

Дрон-камікадзе використовує GPS-координати в реальному часі та відео для «точного наведення з низькими побічними ефектами», йдеться у повідомленні компанії.

Він запускається з труби, яке невеликі розміри дозволяють йому злітати з різних повітряних, морських і наземних платформ. Весь комплект, включаючи корисне навантаження, пускову установку та сумку для транспортування, важить лише 2,5 кг.

За даними AeroVironment, більша Switchblade 600 є барражуючою ракетою нового покоління, яка здатна знищувати броньовані цілі, такі як танки, але при цьому її можна встановити і ввести в експлуатацію менш ніж за 10 хвилин.

Він має дальність польоту близько 40 км і час автономної роботи близько 40 хвилин, але в результаті він набагато важчий: дрон та ракета разом важать близько 55 кг.

Які ще дрони використовуються в Україні?


Українські сили вже використовують парк безпілотників турецького виробництва, які скидають бомби із лазерним наведенням.

Це безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2, які Туреччина вже продала більш ніж десятку країн, включаючи Азербайджан, Лівію, Марокко та Ефіопію.

За словами Джека Уотлінга з лондонського Королівського інституту об’єднаних служб, безпілотники здійснили несподівано успішні українські атаки на ранніх етапах російського вторгнення до того, як російські війська змогли встановити свою систему протиповітряної оборони на полі бою.

Він сказав, що українські сили «по суті прилітали на малій висоті, а потім наближалися і робили набіги разом із ними. Таким чином, вони завдавали ударів по можливим цілям»

Оцініть статтю
Додати коментар