У лісах Таїланду знайшли тарантула рідкісного кольору електрик (фото+відео)

Uncategorized

Таїландські вчені повідомили про виявлення нового виду тарантулів Chilobrachys natanicharum в провінції Пханг-Нга острівного королівства. Перший відомий вид павуків-птахоїдів, що мешкають в мангрових джунглях Таїланду, відрізняється рідкісним синьо-фіолетовим відтінком або кольором електрик.

Павук Chilobrachys natanicharum. фото: Yuranan Nanthaisong

Синій — один з найрідкісніших кольорів, що зустрічаються в природі. Щоб здаватися таким, об’єкт повинен поглинати невелику кількість енергії, відображаючи високоенергетичне синє світло, пояснюють вчені. Створення молекул, здатних поглинати цю енергію, — складне завдання. Ще дивніша здатність відображати одночасно і синій, і фіолетові відтінки, створюючи переливчастий ефект.

У тарантула Chilobrachys natanicharum волоски з синім і фіолетовим відливом видно на лапах, хеліцерах (ротових придатках) і верхній частині панцира. Незвичайне забарвлення пов’язане не з пігментами в складі волосків, а в їх унікальній структурі, вважають дослідники. Волокна включають наноструктури, які маніпулюють світлом, формуючи яскравий синій і фіолетовий відтінки.

Самка (зверху) і самець (від низу) Chilobrachys natanicharum. Зображення: Chomphuphuang, N., et al (2023) Zookeys

Chilobrachys natanicharum належить до роду Chilobrachys — павуків-птахоїдів, поширених в Китаї, Індії та країнах Південно-Східної Азії. Тарантул мешкає в дуплах дерев в мангрових лісах. Дослідники припускають, що цей вид також може жити в норах на суші, але цю гіпотезу поки не вдалося підтвердити.

Руйнування середовища природного проживання цього виду та інших птахоїдів в поєднанні з полюванням на павуків веде до скорочення чисельності популяції і ставить новий вид під загрозу зникнення, додають дослідники.

Виявлення Chilobrachys natanicharum

Назва нового виду — Chilobrachys natanicharum — це комбінація імен Натакорна Чангрю і Нікаді Чангрю, які стали переможцями благодійного аукціону. Дослідники виставили на продаж право назвати новий вид, а зібрані гроші направили на підтримку освіти дітей корінного гірського племені Лаху в Таїланді і бідних людей хворих на рак.

#лісах #Таїланду #знайшли #тарантула #рідкісного #кольору #електрик #фотовідео

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар