у ньому не так уже й багато зірок

Uncategorized

Невелика група астрономів з кількох університетів створила нову модель галактики Чумацький Шлях, ґрунтуючись на переписі червоних гігантів.

by @standret

Нова модель показала, що в галактиці може бути менше зірок, ніж вважалося. Наша сонячна система розташована на одному з рукавів Чумацького Шляху, далеко від центру галактики і надмасивної чорної діри. Це ускладнює точне визначення структури галактики.

Раніше структуру Чумацького Шляху оцінювали на основі кількості зірок у різних частинах галактики та припущень, що ґрунтувалися на інших галактиках. У новому дослідженні вчені провели перепис червоних гігантів і використовували ці дані для створення більш точної моделі галактики.

Для перепису вони використовували дані з експерименту обсерваторії Apache Point, що дозволило їм підрахувати близько 250 000 червоних гігантів, зазвичай прихованих міжзоряним пилом. Це допомогло краще зрозуміти їхній розподіл, особливо в центрі галактики.

Дослідження показало, що щільність червоних гігантів вирівнюється між краями галактики та її центром, що відрізняється від попередніх моделей, які припускали більш щільну опуклість. Також вони виявили, що галактика має радіус півсвітла вдвічі більший, ніж вважалося раніше.

Радіус півсвітла Чумацького Шляху порівняно з радіусом локальних дискових галактик. Джерело: DOI: 10.1038/s41550-024-02315-7

Робота команди говорить про те, що зірки розподілені більш рівномірно, і їх може бути менше, ніж передбачалося. Це означає, що галактика Чумацький Шлях може бути менш масивною і містити більше темної матерії, ніж вважалося раніше.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Astronomy.

#ньому #не #так #уже #багато #зірок

Source link

Оцініть статтю