«Вебб» показав згаслу галактику з кільцем Ейнштейна (фото)

Uncategorized

Астрономи повідомили про відкриття нової галактики за допомогою космічного телескопа «Джеймс Вебба» (JWST) в рамках дослідження JWST COSMOS-Web. Нововідкритий об’єкт, позначений як JWST-ER1, являє собою масивну і компактну спокою галактику. Результати дослідження опубліковані на сервері попередньої друку arXiv.

Масивні галактики, які перестали формувати зірки (масивні галактики, що “вийшли на пенсію”) вважаються прабатьками гігантських еліптичних галактик. З огляду на те, що ці об’єкти утворилися зірками раніше і швидше набрали зоряну масу, вони допоможуть поліпшити наше розуміння еволюції галактик.

Тепер команда астрономів на чолі з Пітером ван Доккумом з Єльського університету повідомляє про виявлення нової галактики цього типу, її назвали JWST-ER1.

Об’єкт ідентифікували за допомогою ближньої інфрачервоної камери JWST (NIRCam) в рамках широкого і глибокого огляду галактик, відомого як COSMOS-Web, громадського огляду з використанням фільтрів F115W, F150W, F277W і F444W.

Одна з особливостей JWST-ER1 — кільце Ейнштейна. Це явище, при якому світло приймає форму кільця через ефект гравітаційного лінзування.

Спостереження NIRCam показують, що JWST-ER1 складається з компактної галактики раннього типу (JWST-ER1g) і повного кільця Ейнштейна (JWST-ER1r) з двома помітними червоними концентраціями.

Кольорове зображення JWST JWST-ER1. Кредит: Ван Доккум і ін., 2023

Радіус галактики становить близько 21 500 світлових років, а її маса оцінюється в 650 млрд сонячних. Аналіз показав, що їй 1,9 млрд років. Також в галактиці низька швидкість зореутворення — на рівні чотирьох сонячних мас на рік. Це мізерно мало в контексті Всесвіту, тому вчені вважають її згаслою.

Астрономи виявили, що кільце з’явилося через фонову галактику з фотометричним червоним зміщенням 2,98. Дослідження також показало, що JWST-ER1 майже ідеально кругле, і на знімках NIRCam не було виявлено ніяких очевидних зіркоутворюючих областей, приливних хвостів або інших порушень.

#Вебб #показав #згаслу #галактику #кільцем #Ейнштейна #фото

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар