Як руйнівний шторм виглядає з космосу (відео)

Uncategorized

Шторм унікальний тим, що ніколи не змінює свого місця розташування, утворюючись день у день в одному і тому ж місці над островами Тіві, недалеко від північного узбережжя Австралії.

Грози не Землі – явище звичайне, а через хаотичну появу жодна з них так і не отримала імені. Але Гектор, в силу свого неймовірного сталості, є винятком.

З космосу Гектор схожий на вулкан, що вивергається. Але це шторм, який з’являється настільки регулярно, що навіть отримав власне ім’я. Причина дивовижної регулярності шторму криється в розташуванні і формі островів Тіві. Вони знаходяться в місці злиття вітрів. Морські бризи сходяться над островами, піднімаються вгору і викидають вологу у верхні шари атмосфери, в результаті чого створюється шторм. І відбувається це щодня, о третій годині дня.

Через те, що умови, завдяки яким з’являється Гектор, досить стабільні, метеорологи змогли детально вивчити шторм. Тепер його навіть зняли з космосу, для чого використовувався японський метеосупутник Himawari-8.

Вам, напевно, цікаво, яким чином Гектор отримав своє ім’я? Згідно з поясненням, даним австралійським бюро метеорології, назву шторму дали льотчики часів Другої світової. Під час своїх перельотів між Папуа-Новою Гвінеєю і австралійським містом Дарвіном, розташованим приблизно в 100 кілометрах на південь від островів Тіві, авіатори використовували шторм як навігаційний орієнтир.

Так що Гектор – це не просто  Ого, як круто він виглядає з космосу!”. Але дуже корисна буря, яка має не тільки ім’я, але і прізвисько, яке йому дали місцеві жителі, — Гектор Конвектор.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Як #руйнівний #шторм #виглядає #космосу #відео

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар