Як виглядає «ядерна кнопка» ?

Суспільство

Якщо ти цікавишся історією, та військовою технікою тобі обовьязково слід відвідати новий музей на Хмельнитчині. Музей функціонуватиме в приміщенні 15-го гарнізонного будинку офіцерів у мікрорайоні Ракове. Головний єкспонат командний пункт запуску ядерних ракет радянського зразка.

Ця багатотонна капсула із усім обладнанням була надійним та захищеним місцем для управління ракетами. У підвішеному стані на горизонтальних і вертикальних системах амортизації її розміщували на глибині 36-40 метрів.

В експозиції представлено один з 9 подібних командних пунктів. Він був повністю автономним , без додаткового забеспечення в ньому можливо було перебувати до 1 місяця.

“Ядерна кнопка” – це не конкретна фізична кнопка, а скоріше абстрактний термін, що відноситься до можливості запуску ядерної зброї. Відповідно, “ядерна кнопка” може виглядати по-різному в залежності від конкретної системи управління ядерною зброєю.

Зазвичай, доступ до системи керування ядерною зброєю захищений різними рівнями безпеки та авторизації, що забезпечує контроль тільки деяких високопосадованих осіб над цими системами. У деяких випадках, “ядерна кнопка” може включатися за допомогою карти з кодом або фізичної кнопки, що активується в ручну.

Проте, детальна інформація про зовнішній вигляд “ядерної кнопки” є конфіденційною та не доступна для громадськості. Зазвичай, “ядерна кнопка” розглядається як символ влади над ядерною зброєю, а не конкретна фізична кнопка.

Оцініть статтю
Додати коментар