Японський корабель покинув навколоземну орбіту і відправився до Місяця

Uncategorized

Автоматична станція SLIM повинна «зустрітися» з Місяцем в середу 4 жовтня.

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) повідомило в блозі в соціальній мережі X (колишній Twitter), що автоматична міжпланетна станція в результаті успішного маневру покинула область земного тяжіння 30 вересня і в середині тижня наблизиться до Місяця.

Корабель Smart Lander for Investigating Moon (SLIM, в перекладі з англійської «розумна посадкова станція для дослідження Місяця») запустив головний двигун на 39 секунд в суботу. У цей час він летів на висоті 660 км над південною частиною Атлантичного океану. Короткострокового включення двигунів вистачило, щоб відвести станцію від Землі і направити в сторону супутника.

SLIM вивели на орбіту Землі 6 вересня на одній ракеті разом з рентгенівським телескопом XRISM. Протягом декількох тижнів станція рухалася по навколоземній орбіті, поки інженери перевіряли системи перед польотом на Місяць.

«Економічна траєкторія» станції для виходу на навколомісячну орбіту. Зображення: JAXA

«Зустріч», запланована на цей тиждень, стане тільки першою віхою на шляху до посадки — після цього корабель продовжить віддалятися від Землі і Місяця. Станція рухається по економічній траєкторії, щоб мінімально використовувати паливо. Для управління рухами він намагається максимально використовувати гравітацію системи Земля — Місяць. За розрахунками JAXA буде потрібно від трьох до чотирьох місяців, щоб вивести корабель на орбіту навколо супутника Землі і ще місяць або два перед спробою посадки.

Інженери планують здійснити посадку в межах 100 м від цільової точки всередині Шіолі, невеликого кратера на ближній стороні Місяця. Таке точне позиціонування непросте завдання для дистанційної місії. Але, як вважають інженери JAXA, здатність здійснювати такі точні посадки дозволить майбутнім місіям отримати доступ до складних, але інтригуючим з наукової точки зору об’єктів на Місяці і в інших світах за межами Землі.


#Японський #корабель #покинув #навколоземну #орбіту #відправився #до #Місяця

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар