Зеленський звернувся до українців та оголосив 16 лютого Днем єднання (відео)

Суспільство

Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців та оголосив 16 лютого Днем єднання.

Джерело: www.unian.ua

Відповідний указ №53/2022 “Про невідкладні заходи щодо консолідації українського” опублікований на сайті глави держави. А відеозвернення Зеленський поширив у соцмережах.

“Нас лякають великою війною та вкотре призначають дату воєнного вторгнення. Це вже не вперше. Але наша держава сьогодні сильна, як ніколи…. Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ уже підписано. Цього дня ми вивісимо національні прапори, надягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність”, – зазначив він.

“З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість постановляю: оголосити 16 лютого 2022 року Днем єднання”, – йдеться у тексті указу.

Згідно з документом, у цей день необхідно підняти Державний Прапор України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах, виконати о 10.00 Державний Гімн України, провести закордонним дипломатичним установам України в державах перебування відповідні іміджеві заходи, спрямовані на єднання та підтримку України.

Кабміну президент доручив в одноденний строк затвердити план заходів, передбачивши, зокрема: забезпечення з 1 березня підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Збройних сил України на 30% та доведення до 20% від початку 2022 року підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Держприкордонслужби та Нацгвардії.

Крім того, затверджений урядом план заходів має передбачати створення на основі діючих інформаційних ресурсів єдиної інформаційної платформи “UАразом” для забезпечення щоденного інформування населення про реальний стан безпекової ситуації, заходи, що вживаються для зміцнення обороноздатності держави, а також організацію належної інформаційно-роз’яснювальної роботи про діяльність державних органів з питань забезпечення безпеки громадян.

Планом також має бути передбачене прискорення створення і функціонування системи територіальної оборони, належного ресурсного забезпечення заходів із підготовки громадян до національного спротиву.

“Державним органам забезпечити належне їх функціонування, перебування посадових осіб на роботі та виконання ними обов’язків відповідно до складеної присяги, а у разі виявлення порушень застосування в установленому порядку відповідних санкцій”, – доручив глава держави.

Нагадаємо, за словами секретаря Ради національної безпеки та оборони Олексія Данілова, українська сторона не бачить, що широкомасштабний наступ Росії на Україну може статися 16-17 лютого.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Нагнітання – прояв гібридної війни: СБУ закликала українців зберігати спокій
  • На тлі загрози вторгнення РФ у Харкові екстрено скликають депутатів
  • “Не будьте боягузами!”: Захід закликали повернути дипломатів до Києва та зупинити Путіна
Оцініть статтю
Додати коментар