З’ясувалася користь вітаміну B12 для «перепрограмування» організму

Uncategorized

Нормальні клітини підшлункової залози перепрограмували за допомогою B12.

© cikavosti.com (DALL·E)

Відомо, що вітамін В12, або кобаламін, допомагає формувати еритроцити і полегшує синтез ДНК, який захищає генетичні мутації в клітинах. Це має вирішальне значення для розвитку мозку і нервових клітин. Тепер вчені з’ясували, що мікроелемент також грає ключову роль в клітинному перепрограмуванні і регенерації тканин.

Зокрема, дослідники з IRB Barcelona спостерігали, як вітамін B12 запускав процес клітинного перепрограмування у мишей. Потім вчені підтвердили свої висновки на іншій мишачій моделі, на цей раз на тваринах з виразковим колітом. Це хронічне запальне захворювання кишечника, викликане порушеною імунною відповіддю, яке призводить до пошкодження слизової оболонки товстої кишки. У мишей, яким дали добавки вітаміну В12, кишкові клітини змінилися в ході процесу, аналогічного клітинного перепрограмування. Зокрема, у них почалася відновлюватися слизова оболонка шлунка.

«Наше дослідження розкриває вирішальну роль вітаміну В12 в клітинному перепрограмуванні і відновленні тканин, — пояснює Мануель Серрано з IRB Barcelona. — Ми вважаємо наші результати перспективними для регенеративної медицини, яка принесе користь пацієнтам завдяки поліпшенню харчування».

Нормальні клітини підшлункової залози (зліва) піддаються перепрограмуванню (праворуч) при посиленні B12. Фото: IRB Barcelona

Вітамін B12 є мікроелементом, а, значить, його можна отримати тільки з раціону (за винятком вітаміну D). Проте, необхідна лише невелика кількість: рекомендоване щоденне споживання для чоловіків і жінок у віці 14 років і старше становить 2,5 мкг, і трохи вище для вагітних (2,6 мкг) і годуючих (2,8 мкг).

Як правило, він поглинається при вживанні риби, печінки, червоного м’яса, яєць, птиці і молочних продуктів, таких як молоко і сир. Проте, всі необхідні кількості також можна знайти в деяких крупах, рослинному молоці, а також в поживних дріжджах, дріжджових екстрактах і грибах шиїтці.

Найбільш поширена патологія при низькому рівні — це анемія з дефіцитом вітаміну В12. Серед симптомів — слабкість м’язів, нудота, втома і збільшення частоти серцевих скорочень. Деякі ліки, генетичні розлади і хвороби також можуть перешкоджати засвоєнню вітаміну В12.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Metabolism.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

#Зясувалася #користь #вітаміну #B12 #для #перепрограмування #організму

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар