З’ясувалося, як найпотужніший і яскравий вибух всіх часів вплинув на Землю

Uncategorized

Сплеск гамма-променів, можливо, був найпотужнішим космічним вибухом з часів Великого вибуху.

© cikavosti.com (DALL·E)

Нове дослідження показало, що потужний вибух гамма-променів, який, можливо, був найпотужнішим космічним вибухом з часів Великого вибуху викликав значні обурення навколо Землі, коли він вдарив по планеті.

Неймовірно яскравий і тривалий гамма-сплеск, який назвали «найяскравішим за весь час» (the brightest of all time, BOAT), або, офіційно, GRB 221009A виявили в жовтні 2022 року за допомогою безлічі супутників виявлення високих енергій навколо Землі. Одне з можливих пояснень — смерть масивної зірки.

На ілюстрації показано, як гамма-сплески, подібні BOAT, створюються під час процесів, що породжують чорну діру. Зображення надано: ESA / ATG Europe; CC BY-SA 3.0 IGO

Автори нового дослідження вивчили вплив цієї події на іоносферу: воно було очевидним у вигляді сильних змін електричного поля. Ефект від BOAT також виміряли в атмосфері по радіосигналах, що відбивається між нею і іоносферою.

Виявилося, що це збурення торкнулося найнижчої верстви іоносфери Землі, розташованої всього в десятках кілометрів над поверхнею планети. Воно залишило відбиток, який можна порівняти зі слідом великого сонячного спалаху.

Той факт, що BOAT надав вимірювальний вплив на іоносферу, хоча її фотони подорожували 2 млрд років, щоб досягти Землі, підтверджує ідею про те, що смерть масивної зірки в околицях Землі буде катастрофою для життя на планеті.

#Зясувалося #як #найпотужніший #яскравий #вибух #всіх #часів #вплинув #на #Землю

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар