Після 35 років у жінки значно знижуються шанси народити дитину – лікар

#INFOФОП

Після 35 років у жінки значно знижуються шанси народити дитину.

Джерело: www.unian.ua

Про це сказала головний лікар столичного Центру фертильного здоров’я IVMED Галина Стрелко на прес-конференції, присвяченій Міжнародному дню сексуального й репродуктивного здоров’я, яка відбулась в агентстві УНІАН.

“В нашій клініці середній вік жінки, яка приходить на первинний прийом до репродуктолога, до фахівця з медицини фертильності (фертильність – це здатність зрілого організму давати нащадків – УНІАН), – це 38-39 років, і це проблема”, – зауважила Стрелко.

За її словами, “після 35 років шанси народити значно знижуються, і навіть медицина фертильності не завжди може допомогти”.

Як пояснила лікар, це пов’язано з тим, що “в 35 років 50% яйцеклітин в середньому мають генетичні дефекти, в 40 років – 70-80%, в 43-45 років – 95-100%, тобто у жінки, на жаль, є обмеження репродуктивного потенціалу”.

Стрелко зазначила, що жінка може бути здоровою, гарною, але “42-43 роки – це той ліміт віку, після якого ми не можемо з її власних яйцеклітин майже в 100% випадках отримати вагітність”. Вона додала, що це дуже драматично сприймається, особливо, якщо йдеться про жінку, яка саме в цьому віці вперше звертається за допомогою до репродуктолога.

Стрелко також повідомила, що наразі збільшується відсоток онкологічних захворювань в Україні. Так, за даними Національного канцер-реєстру, 25% жінок, які мають онкологічні захворювання, – це жінки до 50 років, тобто фактично фертильні жінки. Стрелко уточнила, що серед цих жінок 20% хворіють на рак молочної залози, 5-6% – на рак яєчників, 5-6% – на рак шийки матки і 9 % – на рак тіла матки. “Це якраз ті жінки, які можуть пролікуватися, і в подальшому можуть мати репродуктивні плани. Але якщо якісно пролікують, то в них майже завжди зникнуть яйцеклітини через агресивні препарати від онкозахворювання”, – зазначила вона.

За її словами, в Україні немає системи збереження фертильності.

Стрелко розповіла, що президент Української асоціації репродуктивної медицини Олександр Юзько виступає за ухвалення проекту закону, який би зобов’язував онколога направити молоду подружню пару перед тим, як іти на лікування онкологічного захворювання, до репродуктивної клініки і проговорити можливості збереження фертильності. При цьому Стрелко визнала, що потребують вирішення питання зберігання матеріалу, який зможе в майбутньому використати жінка для народження дитини. Вона зазначає, що ця тема є досить серйозною, особливо з юридичної точки зору, оскільки доля жінок, які лікуються від онкології, може бути різна. За її словами, необхідне вирішити питання, як зберігати матеріал, адже йдеться “не про один рік і не про два”.

Завідувач кафедри акушерства, гінекології та медицини плода Національного університету охорони здоров’я України ім. П. Л. Шупика, професор Світлана Жук зазначила, що поліпшення репродуктивного здоров’я українців має здійснюватися через просвітницьку і наукову роботу. За її словами, йдеться про необхідність широкого впровадження поняття “медицини фертильності”. Для цього, додала вона, потрібно підвищувати рівень обізнаності не лише потенційних пацієнтів, а й медиків. Вона зазначила, що на кафедрі будуть створені цикли тематичного удосконалення для лікарів різного профілю за вказаним напрямком.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Гінеколог розповіла, що робити, якщо жінці не вдається завагітніти
  • Ще одна вагітність: експерти розказали, як сказати старшій дитині про появу новонародженого
  • Вагітні з коронавірусом вмирають в 15 разів частіше – вчені
Оцініть статтю
Додати коментар