Тариф на воду, та абонплата в Старокостянтинові

Новини міста

З квітня місяця жителі міста Старокостянтинів будуть платити по новому за водопостачання та водовідведення.

На передодні новий примірник договору розносили поквартирно всім жителям міста представники “Водоканалу”. Цікавим є той факт що що абонплата –  – це фіксована плата, що дає право вимагати отримання деякого набору послуг, про те не вказано про вимимоги до якості води яка має дійти до споживача.

Тому у вирішенні конфлікту з не якісною водою, цей договір навряд чи вам допоможить.

Також треба звернути увагу на те як саме укладений договір, регулятором пропонувалося 2 види договір індивідуальний і колективний.

Якщо люди заключають колективний договір, то за всі послуги бере відповідальність уповноважена мешканцями багатоквартирного будинку особа. Вона після отримання води на врізі в будинок самостійно займатиметься її розподілом, збором оплати, інформуванням соцзабезів щодо пільговиків, контролем за наявністю пломб і повіркою лічильників тощо.

Індивідуальний договір та вищезазначені правила на вимогу Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачає, що послуги, включені до нього, – платні. І цією платою для водоканалів України визначили плату за абонентське обслуговування.

Вона включатиме, зокрема:

  • повірку квартирного лічильника (чи лічильників) раз на 4 роки;
  • друк та доставку квитанцій;
  • абонентський супровід;
  • звірку даних, виготовлення довідок на продаж, відчуження майна.

Кабінет Міністрів України встановив граничний розмір плати за абонентське обслуговування (абонплати) – вона не може перевищувати 28,47 грн

Відповідно до рішення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області від 28 січня 2021 року № 23 «Про тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення комунальному підприємству водопровідно-каналізаційного господарства «Водоканал» та відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та відповідно до наказу № 62-к/тр від 19 березня 2021 року «Про затвердження тарифів з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення,  та плати за абонентське обслуговування»,  з 01 квітня 2021 року введено в дію нові тарифи  для споживачів у багатоквартирних будинках ( три і більше квартир ) :

з централізованого водопостачання  – 20 гривень 14 копійок за 1 куб. м (з ПДВ);

 з централізованого водовідведення  –  20 гривень 54 копійки за 1 куб. м (з ПДВ).

А також з 01 квітня 2021 року введено в дію  плату за абонентське обслуговування юридичним особам , фізичним особам – підприємцям , що здійснюють діяльність  в багатоквартирних будинках та населенню в розмірі  9 гривень 65 копійок з одного помешкання ( квартири, офісу ).

Також зауважимо що рекомендаційні характеристики структури тарифу складається з кількох аспектів. В її ціноутворення входять наступні складові: заробітна плата – 40%, електроенергія – 23%, інвестиційна програма – 8%, податки – 6%, реагенти – 9%, ремонти – 10%, інше – 4%.

Виходячи з структури тарифу та ваших оплат можна приблизно отримати інформацію за що на справді ви сплачуєте.

Також корисним може бути і той факт що температура гарячої води в межах 45-49 градусів, тариф повинні знизити на 10%, при 40-44 градусах – на 30%, якщо ж температура нижче 40 градусів, то оплату за користування гарячою водою можна вносити як за холодну. Зауважимо, що нормою для гарячого водопостачання вважається температура в межах 50-75 градусів.

Данний матеріал є ознайомчим . Інформація взята з відкртих джерел мережі інтернет та сайту ВОДОКАНАЛ

Оцініть статтю
Додати коментар