Українцям розповіли, як платити за комуналку в рази менше

#INFOФОП

Експерти розповіли, як можна знизити витрати на комунальні послуги в Україні. Це можливо завдяки заходам з енергоефективності.

Джерело: www.unian.ua

Платити до 40% менше за опалення можливо за рахунок встановлення в багатоповерхівці індивідуального теплового пункту в підвалі. А якщо в будинку утеплити стіни по периметру, в платіжках можна побачити суми, які значно нижчі від звичних. Про це пише “Обозреватель“.

Як підрахував експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко, якщо провести комплексну термомодернізацію “хрущовки”, це обійдеться у 10 тис. дол. з квартири. Є варіант і значно дешевше – встановити індивідуальний тепловий пункт з погодним регулюванням, він обійдеться від 100 тис. грн. Окупність – 2-3 роки, а ймовірна економія – до 40% тепла в розрахунку на квартиру, вважає Попенко.

Також експерти радять утеплити труби опалення та гарячої води в підвалі, це зменшить втрати тепла ще до 10%. Скоротити суми в платіжках допоможе і заміна дверей в під’їзді та вікон, утеплення підвалу і даху.

Читайте також:

В Україні здорожчає оренда квартир: експерти озвучили майбутні розцінки

Економити воду і електроенергію значно простіше: ці ресурси варто витрачати лише тоді, коли вони дійсно потрібні. Наприклад, не залишати кран відкритим, поки чистите зуби, не використовувати застарілі електроприлади.

Як повідомляли в Держстаті, за два роки нараховані українцям суми за житлово-комунальні послуги зросли на 83%. Так, у грудні 2019 року українцям за житлово-комунальні послуги було нараховано 16,8 млрд грн, у грудні 2020 року – 28 млрд грн, а в грудні 2021 року – 30,8 млрд грн.

Вас також можуть зацікавити новини:

Оцініть статтю
Додати коментар