Вчені розповіли, чим небезпечні фруктові соки, мед і смузі

Uncategorized

Вчені знайшли нову причину виникнення серцевих захворювань і рекомендують якомога швидше змінити глобальні рекомендації по харчуванню.

Вчені провели когортне дослідження даних учасників британського біобанку і виявили зв’язок між підвищеним споживанням вільних цукрів і високою ймовірністю серцевих захворювань. Цукри класифікуються як “вільні”, коли не знаходяться всередині клітин споживаної їжі, наприклад, у фруктових соках і деяких смузі. Також вони присутні в меді, яким «прихильники ЗСЖ» замінюють звичайних цукор. Коли від фруктів залишається тільки сік, з клітин плодів вивільняється цукор. Також вони втрачають корисну клітковину.

Згідно з прес-релізом, необхідно терміново змінити глобальні рекомендації по харчуванню, а людям варто знизити споживання вільних цукрів до п’яти відсотків від загальної денної норми споживання енергії і нижче.

Вчені під керівництвом Ребекки Келлі з Оксфордського університету, Великобританія, відстежували людей більше 9 років і виявили, що серцево-судинні захворювання (в тому числі інфаркт та інсульт) спостерігалися найчастіше у людей, які вживали вільні цукру. При цьому, дослідники не знайшли зв’язок між «загальним споживанням вуглеводів з результатом серцево-судинних захворювань», пишуть вчені.

Як рішення дослідники пропонують замінити вільні цукру невільними – “в основному тими, які природним чином зустрічаються в цільних фруктах і овочах, а більш високе споживання клітковини може допомогти захистити від серцево-судинних захворювань», укладають вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Вчені #розповіли #чим #небезпечні #фруктові #соки #мед #смузі

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар