Кабмін вніс зміни до Правил дорожнього руху

Лайфхаки

В Україні внесли зміни до Правил дорожнього руху. Це зокрема наблизить українське законодавство до законодавства Європейського Союзу

Фото: freepik.com та canva.com

Фото: freepik.com та canva.com

Напередодні, 20 жовтня, Кабінет Міністрів України схвалив зміни до Правил дорожнього руху. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Тепер зміни передбачають:

  • обовʼязок вмикати під час руху на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар;
  • заборона перевозити дітей зростом менш ніж 150 см у транспортних засобах без використання дитячих утримувальних систем, які дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу, і на задньому сидінні мотоцикла та мопеда, крім ряду випадків;
  • уточнили перелік дорожніх знаків, якими позначено спеціальні місця для стоянки на автомагістралях і дорогах для автомобілів.
Тарас Мельничук у Telegram

Тарас Мельничук у Telegram

Нагадаємо, на офіційних майданчиках МВС України відновили можливість оплати за адміністративні порушення ПДР, зафіксовані автоматичними комплексами.

Раніше ми писали, що поліцейські стали виписувати штрафи власникам водійських посвідчень з нерозділеними категоріями, посилаючись на ч.2 ст.126 КУпАП. Річ у тім, що штраф за їзду без відповідної категорії зріс з 510 грн до 3400 грн, тож правоохоронці почали уважніше підходити до перевірки водійських посвідчень.

Згідно із Законом України від 24.09.2008 року № 586-VI, категорії транспортних засобів поділено на підкатегорії: категорію “А” поділили на підкатегорії “А” та “А1”, “В”, відповідно, на “В” та “В1”, “С” – на “С” та “С1”, а “D” – на “D” та “D1”. Але далеко не в кожних водійських посвідченнях в Україні вказані саме підкатегорії.

Наразі в Україні діють чотири типи водійських посвідчень, які дозволяють керувати транспортними засобами відповідної категорії на території країни.

Так, дійсними наразі є посвідчення:

  • радянського зразка (до 1993 року),
  • “ламіновані” (1993-2011 роки),
  • пластикові (з 29 березня 2011 року),
  • оновлений пластик (з 1 квітня 2021 року).

Однак якщо вас оштрафували за посвідчення старого зразка, то переживати завчасно не варто, оскільки законом передбачено, що обмін посвідчення є правом особи, а не її обов’язком.

Читайте ще про штрафи:

Штрафи за невикористання РРО зменшують: коли і для кого

Чому українці платять величезні штрафи, володіючи бізнесом за кордоном – пояснення податкової

Платникам акцизу скасували штрафи за несвоєчасну реєстрацію акцизних накладних

Prompt
#Кабмін #вніс #зміни #до #Правил #дорожнього #руху

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар