Кам’яні знаряддя з’явилися раніше, ніж стародавні люди (фото)

Суспільство

Знайдено найдавніші зразки кам’яних знарядь віком від 3 до 2,6 млн років. Дослідники вважають, що їх використовували примати з роду парантропів (Paranthropus).

Міжнародна група дослідників повідомила про нові знахідки кам’яних знарядь праці олдувайської або олдованської культури. Історичні пам’ятки в Ньяянзі показують, що одна з ранніх технологій обробки каменю виникла приблизно 3 млн років тому. Знахідка доповнює докази широкого використання знарядь праці на відносно ранньому етапі еволюції стародавніх гомінідів.

Кам’яні знаряддя з Ньяянге. Зображення: Thomas W. Plummer et al., Science

Олдованські знаряддя, що складаються з каменів з віддаленими від одного до декількох відщепів, є найдавнішими широко поширеними і збереженими в часі знаряддями гомінідів. Раніше відомі приклади найдавніших зразків цієї культури датувалися 2,6 млн років і були обмежені невеликою ділянкою в Ефіопії. Нові знахідки розташовані на відстані понад 1 300 км від раніше відомого джерела.

У дослідженні, опублікованому в Science, вчені описують 330 кам’яних артефактів. Інструменти використовувалися для обробки різних продуктів. Поруч зі знаряддями дослідники виявили кістки гіпопотамоподібних тварин, на деяких з яких були порізи, що дозволяє припустити, що інструменти використовувалися для оброблення м’яса. Більш важкі знаряддя також використовувалися для подрібнення рослинних матеріалів, наприклад бульб і фруктів.

Скам’янілі кістки тварин зі слідами обробки. Зображення: Thomas W. Plummer et al., Science

Олдувайську культуру традиційно пов’язують з родом Homo, древніми предками сучасних людей. Але на місці стародавніх пам’ятників в Кенії не знайшли слідів представників нашого роду. Але поруч з однією з груп кам’яних знарядь знайдено кілька зубів спорідненої гілки приматів – парантропів або масивних австралопітеків.

Вважається, що представники цього роду походять від австралопітеків також, як і люди. Але на відміну від видів нашого роду парантропи не дожили до нашого часу, рід перервався близько млн років тому. Хоча використання знарядь праці цими древніми приматами поки не доведено, дослідники вважають, що олдуванська культура була поширена в обох родах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Камяні #знаряддя #зявилися #раніше #ніж #стародавні #люди #фото

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар