Китайські інженери випробували на орбіті «дзеркало» для інтернету 6G

Uncategorized

Дослідники протестували в космосі систему оптичного перемикання. Про випробування пише South China Morning Post.

Вчені з Сіаньского інституту оптики і точної механіки Китайської академії наук успішно протестували оптичну комутацію в космосі. Супутник передавав світлові сигнали без перетворення їх в електричні. Це крок на шляху до використання технології 6G в космічних інтернет-сервісах.

Сучасні технології здійснюють комутацію шляхом перетворення світлових сигналів в електричні, їх маршрутизації і подальшого перетворення назад у світлові сигнали в міру проходження оптоволоконною мережею. Інженери з Сіаня знайшла спосіб обійти цю проблему і виконувати перемикання за допомогою пристрою, який функціонує як дзеркало.

Експериментальне обладнання відправили в космос на початку серпня на борту ракети-носія Y7. За словами представників Китайської академії наук, вперше подібний пристрій було випробувано на супутнику. Після завершення експерименту обладнання повернули на Землю, щоб підтвердити, що інформація не пошкоджена і дані не були втрачені під час передачі.

Під час випробування приладу на Землі інженери показали, що його комутаційна здатність становить 40 Гбіт/, що набагато вище, ніж у сучасних технологій. Але розробники поки не повідомили, чи вдалося досягти порівнянної швидкості в експерименті на орбіті.

Розвиток суперкомп’ютерів, мереж датчиків інтернету речей і технології мобільного зв’язку 6G, призвело до того, що системи повинні швидко передавати великі обсяги даних. Інженери очікують, що метод перемикання фотон-електрон-фотон незабаром стане вузьким місцем в мережевих комунікаціях. Вчені прагнуть використовувати оптичний підхід, щоб обійти це вузьке місце, забезпечити високу потужність і пропускну здатність комунікаційних мереж.

#Китайські #інженери #випробували #на #орбіті #дзеркало #для #інтернету

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар