подивіться на його фото з супутника

Суспільство

Нещодавно утворений острів біля узбережжя Іводзіми в Тихому океані помітили на супутникових знімках після того, як він з’явився під час підводного виверження вулкана в кінці жовтня.

В кінці жовтня в Тихому океані з’явився острів після підводного виверження вулкана. Тепер його видно з космосу, повідомляє Європейське космічне агентство (ЄКА). Супутникові знімки показують новий масив суші, розташований приблизно в кілометрі від узбережжя японського острова Іводзіма.

Затоплений вулкан почав вивергатися 21 жовтня, його активність наростала протягом наступних 10 днів. До 30 жовтня вибухи відбувалися кожні кілька хвилин. В результаті виверження в повітря піднялися великі шматки каменю, а струмінь газу і попелу злетіла на висоту понад 50 м майже вертикально над поверхнею води.

Відтоді, як вулкан почав вивергатися, «вулканічний попіл і камені скупчилися, утворивши новий острів, який тепер також видно з космосу», йдеться в заяві ЕКА. На фотографії з супутника Landsat 9 видно Іводзіма, розташований приблизно в 1 200 км на південь від Токіо, до і після останнього виверження.

Поряд з новим островом вулкан також виробив море плаваючої пемзи — надзвичайно пористої породи, яка утворюється під час вибухових вивержень. Аналіз показав, що її хімічний склад відрізняється від складу викидів інших вулканів цього ланцюжка. Ймовірно, вона з’явилася в результаті виверження в задуговій рифтовій зоні — області за вулканічною дугою.

Новий вулканічний острів у японського острова Іводзіма. Зображення надано: ESA / USGS

Ширина нового острова становить приблизно 100 м, а висота до — 20 м. Але, схоже, він стискається в міру того, як хвилі руйнують «розсипчасту» скелю. Чи виживе новий острів, неясно і залежить від того, з чого він «зроблений»: якщо це лава, то він збережеться набагато довше.

#подивіться #на #його #фото #супутника

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар