Світ стикається зі скороченням населення через падіння народжуваності

США

У звіті, опублікованому в журналі “The Lancet”, прогнозується, що населення світу почне скорочуватися протягом найближчих десятиліть через значне падіння рівня народжуваності, і ця тенденція, можливо, ніколи не зміниться.

Image by Brian Merrill from Pixabay

Дослідження, профінансоване Фондом Білла і Мелінди Гейтс, припускає, що до 2050 року рівень народжуваності в 155 з 204 країн буде недостатньо високим, щоб підтримувати нинішню чисельність населення.

Наразі загальний коефіцієнт народжуваності у світі становить 2,23, що трохи перевищує поріг у 2,1, необхідний для стабільного зростання населення. Цей показник зменшився з 4,84 у 1950 році і, як очікується, знизиться до 1,83 до 2050 року з подальшим зниженням до 1,59 до 2100 року.

Згідно з дослідженням, до 2100 року лише в 26 країнах рівень народжуваності перевищуватиме рівень смертності, що свідчить про те, що більшість країн світу зазнає природного скорочення населення.

Згідно з новим дослідженням GBD Capstone, до 2100 року різке зниження рівня народжуваності у світі призведе до трансформації глобальної демографічної ситуації.

Це очікуване скорочення населення стане першим випадком за останні сімсот років, коли населення планети зменшиться. Востаннє це відбувалося після Чорної смерті, пандемії бубонної чуми середини 1300-х років, яка призвела до загибелі 50 мільйонів людей і скоротила населення планети з 400 мільйонів до 350 мільйонів.

Суворий висновок дослідження полягає у всесвітньому зниженні рівня народжуваності, прогнозуючи, що майже кожна країна стане свідком скорочення населення до кінця століття.

Доктор Наталія Бхаттачарджі, співавтор дослідження, підкреслила глибокі наслідки цього демографічного зсуву, заявивши, що він “повністю трансформує світову економіку, міжнародний баланс сил і зумовить необхідність переоцінки суспільних структур”.

#Світ #стикається #зі #скороченням #населення #через #падіння #народжуваності

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар