В Україні розробили дорожню карту регулювання ШІ

Лайфхаки

В Україні розробили власну дорожню карту з регулювання штучного інтелекту, яка допоможе українцям навчитися захищати себе від ризиків ШІ

Штучний інтелект і Україна. Фото: canva.com

Штучний інтелект і Україна. Фото: canva.com

Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

Відтак, дорожня карта з регулювання штучного інтелекту в Україні допоможе українським компаніям підготуватися до ухвалення закону-аналога AI Act Європейського Союзу, а громадянам — навчитися захищати себе від ризиків ШІ.

Завдяки розробленому підходу до регулювання штучного інтелекту український бізнес стане більш конкурентоспроможним й отримає доступ до глобальних ринків, а держава зможе інтегруватися до ЄС.

Важливий фокус — права українців у цифровому просторі. Штучний інтелект щодня розвивається, тому головне ціль — створити безпечне середовище, у якому ШІ допомагатиме суспільству, а не створюватиме додаткові загрози.

В основі впровадження регулювання штучного інтелекту лежить bottom-up підхід, який передбачає рух від меншого до більшого: спочатку бізнесу надаються інструменти для підготовки до майбутніх вимог, а після цього буде ухвалено закон. Підхід враховує інтереси всіх ключових стейкхолдерів і дає змогу знайти баланс між інтересами бізнесу та захистом прав громадян.

“Україна має очолити тренд ШІ у світі. Розуміти, що відбувається, швидко реагувати та мати власну стратегію. Неможливо говорити про цифрову державу, якщо ми не формуємо прогресивну політику в напрямі штучного інтелекту та адженду для світу”, – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Цікаве по темі: ШІ навчився писати текст на зображеннях: фото

А також додав, що вже сьогодні в Україні ШІ активно використовують у різних напрямах. Особливо важливе використання штучного інтелекту у сфері військових технологій. Він допомагає фіксувати переміщення техніки та особового складу окупантів, збивати ворожі ракети, ефективніше наводити БпЛА на цілі тощо.

“Робота над нормативним полем для ШІ важлива для розвитку країни та дасть нам змогу рухатися швидше в цьому напрямі”, – наголосив очільник Мінцифри.

Довідково. У розробці дорожньої карти брав участь профільний бізнес, науковці та освітяни з експертного комітету зі ШІ при Міністерстві цифрової трансформації України. З ініціативи комітету проведено стратегічну сесію, у якій взяли участь представники українських компаній у сфері штучного інтелекту.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

Армія роботів, перспективи ШІ, стартапи: репортаж із львівської ІТ Arena

Яку платіжну систему вибрати для eCommerce у 2023 році

На яких українських маркетплейсах краще продавати: огляд

Prompt
#Україні #розробили #дорожню #карту #регулювання #ШІ

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар