Вчені радять йти спати взимку раніше, ніж влітку

Суспільство

Багато хто з нас воліли б впасти в зимову сплячку, а не вставати на роботу в холодні, темні місяці! Нове дослідження показує, що в нашому бажанні є певний сенс, адже взимку ми повинні спати довше в період з грудня по лютий.

Image by Joe from Pixabay

Нове дослідження було проведено експертами клініки сну та хрономедицини лікарні Св. Гедвіги в Берліні, Німеччина.

“Сьогодні все частіше вивчається короткостроковий вплив штучного світла на сон людини, але повідомлень про довгострокові ефекти, викликаних сезоном, мало», — говорять вчені в своїй статті. “Наші аналізи показали, що загальний час сну взимку більше, ніж влітку, а фаза швидкого сну взимку довше, ніж навесні». 

Швидкий сон (REM) характеризується підвищеною активністю головного мозку, і саме в цю фазу ми бачимо яскраві сновидіння. Вважається, що REM сприяє розвитку мозку, оскільки новонароджені проводять більшу частину свого часу сну у фазі швидкого сну. Саме тому важливо «провалюватися» в цю фазу сну вночі.

Для дослідження вчені вирішили дізнатися, як сезон впливає на REM сон. Вони набрали 292 людини з нервово-психічними порушеннями сну, які жили в містах з низьким рівнем природного освітлення.

У лікарні добровольці пройшли полісомнографію, під час якої вони спали, підключені до обладнання, яке вимірювало мозкові хвилі, серцеву активність і багато іншого для моніторингу стадій сну.

Спостереження за учасниками проводилося протягом року, що дозволило вивчити сезонні відмінності.

Незважаючи на те, що пацієнти звикли до міст з низьким рівнем природного освітлення і високим рівнем світлового забруднення, що повинно впливати на будь-яку сезонність, регульовану освітленням, вчені виявили вражаючі зміни в залежності від пори року.

Загальний час сну взимку виявилося приблизно на годину більше, ніж влітку, в той час, як REM-фаза взимку була на 30 хвилин довше, ніж влітку. Швидкий сон також був коротшим восени, ніж навесні, приблизно на 25 хвилин.

Таким чином, зміна тривалості дня і освітленості протягом року, ймовірно, впливає на тривалість і якість сну, кажуть експерти.

Саме тому вчені радять більш ранній відхід до сну взимку, щоб допомогти пристосуватися до сезонності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


#Вчені #радять #йти #спати #взимку #раніше #ніж #влітку

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар