У Китаї створили безпілотник з гіперзвуковим двигуном

News ENG

Китайські аерокосмічні інженери створили безпілотник з повітряно-реактивним двигуном, здатний пролітати значні відстані зі швидкістю, що перевищує швидкість звуку більш ніж в п’ять разів, повідомила газета South China Morning Post (SCMP).

Керівник дослідницької групи Інь Чжунцзе з Шанхайського інституту машинобудування та електротехніки заявив, що розробка «зіткнулася зі складною математичною проблемою».

“Якби траєкторія польоту гіперзвукового літального апарату планувалася з використанням рівнянь, які написані для звичайних ракетних двигунів, то він міг би втратити управління або навіть розбитися», — заявив учений.

Високі швидкості необхідні гіперзвуковим двигунам, таким як Scramjet, для стиснення гарячого, швидкоплинного повітря і займання палива в камері згоряння, позбавленої рухомих частин.

В результаті гіперзвукові безпілотник можуть літати на великі відстані і з більшою ефективністю, ніж ракети з ракетним двигуном. Крім того, ці літаки не схильні до ривків і кренів, які відчувають ракети, що може істотно змінити повітряні потоки і пошкодити двигун.

Для подолання цих труднощів команда створила новий алгоритм, який значно спрощує процедуру обчислень. Комп’ютерне моделювання показало, що новий метод дозволяє побудувати траєкторію польоту, яка займає більше часу, ніж зазвичай. Однак розрахунки були досить точними, щоб здійснити необхідний маневр на відстані 6,8 км.

На роботу дослідницької групи великий вплив справив Девід Бенсон, колишній аспірант Массачусетського технологічного інституту (MIT), який запропонував математичний підхід під назвою псевдоспектральна розшифровка Гауса, цей метод може значно спростити управління польотом ракет-носіїв.

Вчені також стверджували, що використовували алгоритм НАСА, створений для гіперзвукового літака X-33. Незважаючи на те, що проект X-33 був майже завершений, NASA відмовилося від нього в 2001 році через технічні труднощі.

Тим часом розробка технології повітроплавних гіперзвукових літальних апаратів привернула значну увагу з боку китайського уряду. Місцеві університети отримують фінансування на будівництво та випробувальні польоти прототипів літаків, що використовують передові рухові системи, такі як обертові детонаційні приводи і гіперзвуковий прямоточний повітряно-реактивний двигун (Scramjet).

#Китаї #створили #безпілотник #гіперзвуковим #двигуном

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар