This 22-year-old is trying to save us from ChatGPT before it changes writing forever

News ENG

 22-річний Едвард Тіан гарячково працюває над новою програмою для боротьби з неправильним використанням нового потужного інструменту штучного інтелекту під назвою ChatGPT.

Враховуючи ажіотаж, який ChatGPT викликає, ви, швидше за все, чули про нього Це інтерактивний чат-бот на основі машинного навчання. Технологія фактично знищила весь Інтернет, читаючи колективні твори людства та вивчаючи шаблони мови, які вона може відтворити. Все, що вам потрібно зробити, це дати йому підказку, і ChatGPT зможе зробити нескінченну низку речей: написати історію в певному стилі, відповісти на запитання, пояснити концепцію, створити електронний лист — написати есе для коледжу — і він видає зв’язний, здавалося б, написаний людиною текст за лічені секунди.

Ця технологія водночас приголомшлива — і жахає.

«Я думаю, що ми перебуваємо на переломній точці», — каже Тіан. «Ця технологія неймовірна. Я вірю, що за нею майбутнє. Але, водночас, ми ніби відкриваємо скриньку Пандори. І нам потрібні гарантії, щоб прийняти її відповідально».

Тіан навчається на старших курсах Прінстонського університету, де він спеціалізується на комп’ютерних науках, а на другому – на журналістиці. До того, як він нещодавно потрапив у центр уваги, найбільшими планами Тіана було закінчення коледжу та виривання зубів мудрості. Зараз він приймає дзвінки від компаній венчурного капіталу, лідерів освіти та світових ЗМІ.

Протягом останніх кількох років Тіан вивчав систему штучного інтелекту під назвою GPT-3, попередницю ChatGPT, яка була менш зручною для користувачів і в основному недоступною для широкого загалу, оскільки вона була за платним екраном. Під час навчання цього осіннього семестру Тіан досліджував, як виявити текст, написаний системою штучного інтелекту, працюючи в Прінстонській лабораторії обробки природної мови.

Потім, коли семестр наближався до кінця, OpenAI, компанія, що розробила GPT-3 та інші інструменти штучного інтелекту, безкоштовно випустила ChatGPT. Для мільйонів людей у ​​всьому світі, які користувалися цією технологією, взаємодія з цією технологією була схожою на можливість зазирнути в майбутнє; майбутнє, яке ще недавно здавалося б науковою фантастикою.

Незважаючи на те, що він вивчав ШІ, Тіан, як і всі ми, був вражений потужністю ChatGPT. Він і його друзі використовували його для написання віршів і репів один про одного. «І це було так: «Вау, ці результати досить хороші», — каже Тіан. Здавалося, що всі в кампусі говорили про те, наскільки ця нова технологія чудова. Звичайно, текст, який він створює, досить шаблонний і не завжди точний. Але це також відчувається як початок революції.

Для багатьох користувачів нової технології подив швидко перетворився на тривогу. Скільки робочих місць це вб’є? Чи розширить це нечесні актори та ще більше зіпсує наш публічний дискурс? Як це порушить нашу систему освіти? Який сенс вчитися писати есе в школі, коли штучний інтелект, який, як очікується, стане кращим у найближчому майбутньому, може зробити це за нас?

Минулого місяця Стівен Марке, написавши в The Atlantic , оголосив, що «The College Essay помер». Він малює ChatGPT і революцію ШІ як частину екзистенціальної кризи для гуманітарних наук. «Есе, зокрема студентське есе, було центром гуманістичної педагогіки протягом багатьох поколінь», — пише Марке. «Це спосіб, у який ми вчимо дітей досліджувати, думати та писати. Уся ця традиція скоро буде зруйнована з нуля».

Едвард проти машини

Після закінчення осіннього семестру Тіан поїхав на канікули додому в Торонто. Він тусувався з родиною. Він дивився Netflix. Але він не міг позбутися думок про величезні виклики, з якими стикається людство через швидкий розвиток ШІ.

І тоді йому прийшла в голову ідея. Що, якби він застосував те, чого навчився в школі за останні пару років, щоб допомогти громадськості визначити, чи було щось написано машиною?

Тіан вже мав ноу-хау та навіть програмне забезпечення на своєму ноутбуці для створення такої програми. За іронією долі, це програмне забезпечення під назвою GitHub Co-Pilot працює на основі GPT-3 . З його допомогою Тіан зміг створити нову програму протягом трьох днів. Це свідчення потужності цієї технології, яка робить нас більш продуктивними.

2 січня Тіан випустив свій додаток. Він назвав його GPTZero. По суті, він використовує ChatGPT проти самого себе, перевіряючи, чи «існує нульова або велика участь» системи ШІ у створенні певного тексту.

Коли Тіан ліг спати того вечора, він не очікував багато чого від свого додатка. «Коли я опублікував це, я просто подумав, що, можливо, кілька десятків людей у ​​кращому випадку могли б це спробувати», — каже Тіан. «Я не очікував того, що сталося».

Коли Тіан прокинувся, його телефон вибухнув. Він бачив незліченну кількість текстових повідомлень і прямих повідомлень від журналістів, директорів, учителів тощо з таких далеких місць, як Франція та Швейцарія. Його програма, яка розміщена на безкоштовній платформі, стала настільки популярною, що вийшла з ладу. Схвильована популярністю та призначенням його додатка, платформа хостингу надала Тіану ресурси, необхідні для масштабування послуг додатка для масової аудиторії.

Боротьба з маркуванням усього

Тіан каже, що у нього є кілька основних мотивів для створення GPTZero. По-перше, це прозорість. «Люди заслуговують на те, щоб знати, коли щось написано людиною чи машиною», — каже він.

Таким чином, одне з очевидних застосувань для GPTZero полягає в тому, щоб допомогти вчителям визначити, чи їхні учні плагіатують свої есе з ChatGPT. «Це хвилює вчителів з усього світу, — каже Тіан.

Проте дехто у світі технологій не зовсім переконаний, що копіювання та вставлення того, що видає ChatGPT, є навіть проблемою. «Плагіат ChatGPT — це абсолютно не проблема», — написав на початку цього місяця Марк Андріссен, венчурний капіталіст і піонер Інтернету. “Якщо ви не можете переписати машину, що ви робите, пишучи?”

Ілон Маск, один із перших співзасновників OpenAI, нещодавно написав у Twitter : «Це новий світ. До побачення, домашнє завдання!» у відповідь на повідомлення про те, що школи вводять суворі нові заходи проти плагіату ChatGPT.

Звичайно, це просто легковажні твіти. Але справді відчувається, що ми потрапили в новий світ, де ми змушені переоцінити нашу систему освіти і навіть цінність — або принаймні метод — навчання дітей письму.

View Reddit by JustMyOpinionzView Source

Оцініть статтю
Додати коментар